Duben 2007

Jejich znak

25. dubna 2007 v 20:25 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Ehm.. sice trochu pozdě, ale přece..

Článek z Yam! - O T:movi

23. dubna 2007 v 13:48 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Z němčiny přeložila a časopis koupila: Brukinka
Jeho příjmení je Sonnenschein (Sluneční svit), ale jeho mládí bylo všechno ostatní, než období pěkného počasí. T:mo: "Mý rodiče se rozvedli, když mi byl rok. To nejsou zrovna nejlepší podmínky na začátek! Já jsem bohužel nikdy neměl pořádný rodinný život. Když jsem dřív viděl ostatní děti s jejich rodičema, bylo mi smutno." 19tiletý pokračuje: "Když jsem navštívil Frankyho v Heidlbergu a viděl, jak celá rodina společně jí a směje se, byl jsem za něj rád. Pěkně se to pozorovalo - něco takového jsem si pro sebe taky přál. Protože takhle blaho mi nebylo..."
Domov v zeleni a všechny pod jednou střechou - o tom si T:mo nechal jenom zdát. On a jeho máma bydleli pár let dokonce v jednopokojovém apartmá. "Neměli jsme tolik peněz a museli vážně bojovat!", vzpomíná T:mo. "Nebylo to lehký. Celkem jsme se v Neumünster přestěhovali pětkrát. Pocit opravdového domova jsem si nikdy nemohl pořádně uvědomit." Protože si T:mo a jeho máma nemohli nic pořádného dopřát, začal si brzo vydělávat kapesný. To nebylo vždycky lehký: "Měl jsem víc brigád. V 15ti jsem například tahal do fabriky kartony."
Na svoje teenagerovský léta má T:mo ale ještě další hodně špatný vzpomínky: Když mu bylo 13, ho ve škole zle šikanovali, nadávali mu a dokonce ho mlátili. T:mo: "Byl jsem malý, tlustý s dlouhými vlasy. To jsem byl samozřejmě oblíbená oběť." I přesto z toho ale může vytáhnout pozitivní shrnutí: "Všechny tyhle zkušenosti mě udělaly tím, kdo teď jsem. Na to jsem hrdý! A i přes náše rozdílný backgrounds (původy/výchovy/prostředí) si s Frankym super rozumíme."

Článek z Yam! - O Frankym

23. dubna 2007 v 13:02 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Z němčiny přeložila a časopis koupila: Brukinka
Neporušená rodina, která drží pohromadě, velký dům se zahradou v poklidné čtvrti Heidlbergu a prarodiče, kteří bydlí s dětmi a vnoučaty pod jednou střechou: Mládí Frankyho alias Frank Ziegler by nemohlo být hezčí! 19tiletý hýří: "Měl jsem doslova dětství jako z obrázkový knížky. Vždycky byl někdo u mě, kdo se o mně staral - mý rodiče, starší sestra, babičky, dědečkové nebo zbytek příbuzenstva. U nás se totiž rodina píše velký písmem. Dokonce máme každý týden určený rodinný den, kdy se všichni sejdeme. To je vždycky moc pěkný."
Kromě jeho skvělého okolí se Frankymu i tak vedlo moc dobře. Vypráví: "Nikdy mi nic nechybělo. Peníze nám stačily i třeba pro dvě dovolený za rok. K 18. narozeninám mi děda dokonce daroval svoje auto, protože už ho nepotřeboval. Byl jsem strašně rád." Chození do školy - pro většinu horor - pro Frankyho jedna z nejlepších zkušeností života. "Podivuhodně jsem do školy chodil moc rád. Někdy jsem byl i půl hodiny před začátkem vyučování už ve škole, abych mohl v partě ještě pokecat. Protože mě dokonce zvolili mluvčím třídy, si myslím, že i mezi ostatními jsem byl dost oblíbený." Když jeho čas chození do školy po maturitě v létě 2005 (známka: 2,0) směroval ke konci, byl Franky trochu smutný. Vypráví: "Jsem opravdu vděčný, že jsem měl tak skvělé dětství a čas ve škole.Vim, že to není samozřejmost. Proto taky nebylo jednoduchý se kvůli Nevada Tan odstěhovat z Heidlbergu do Hamburgu. Stýská se mi po rodině a přátelích. Ale T:mo a spol. jsou teď novou rodinou."

Článek z Yam! č. 17 - NT o jejich písních

23. dubna 2007 v 4:01 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Z němčiny přeložila a časopis koupila: Brukinka
Mrtě zajímavý! ;-)
Revolution (Revoluce)
T:mo: V tomhle songu jde o situaci mládeže.
Franky: Hodně lidí říká, že my už jsme jenom "Mobilní generace"...
T:mo: A to není vůbec pravda! Obraz mládeže se např. v telce u TV total představuje jako hrozně zkaženej.
Jan: Tam se vždycky vyberou ty největší blbci - a už to tak vypadá, že se nic v tý škole nučíme a nic nevíme.
So wie Du (Tak jako Ty)
T:mo: V dnešní době je už skoro každej "rozvododítě". Já kromě rodin Frankyho a Linkeho neznám žádnou, která by byla ještě celá. A to je fakt hustý. Ten text je samo trochu přehnanej - tak blbej vztah k tátovi jako v tomhle songu nemam. Naopak: Rozumíme si celkem dobře.
Neustart (Novej start/začátek)
T:mo: Ten song už je docela starej. Tenkrát jsem dělal první zkušenosti ve věcích Láska - a to se hold napíše i tohle (šklebí se)...
Vorbei (Pryč)
Linke: Taky takovej Láska-trable-příběh. A sice o úseku mýho života, kterej jsem mezitím nechal za mnou.
Niemand hört Dich (Nikdo Tě neslyší)
T:mo: V tomhle songu vypracováváme příběh od Nevada Tan, tý japonský holky, která byla ze všech stran jenom ponižovaná a jednou zabila svoji nejlepší kamarádku. Může se ale i vztahovat na drogy - jednoduše jenom pozorně poslouchat text.
David: Malej detail - zvuk na začátku je harfa. Hraná pozadu.
Warum? (Proč?)
T:mo: I tady se jedná zase o šikanu - přesně jako u "Niemand hört Dich". Rozdíl: U "NHD" je vynechaná agresivita, u tohodle se člověk žere do nich dovnitř. Každopádně je taky autobiografická, protože jsem ve škole taky měl problémy se spolužákama...
Wie es ist (Jak to je)
Franky: Tuhle písničku jsem vzal sebou já, když jsem přišel novej do kapely. Typický: Jinak jenom tvrdý songy, a přídu já s mazlivou baladou (směje se). K těmhle textům mě inspirovala holka ze Salzburgu. Kvůli tý vzdálenosti z nás nic nebylo...
Alles endet hier (Všechno tady končí)
T:mo: Docela starej song - se pozná i na těch rapech. Sem byl jednou na dovolený v Itálii a líbila se mi jedna holka. A nojo, ten příběh jsem zpracoval do písničky.
Echo (Ozvěna)
T:mo: Tady se musí člověk nejdřív zaposlouchat. Jde o příběh Nataschy Kampuschové, holky, která byla osm let držená svým únoscem. Song je z pohledu jejiho fiktivního bratra, kterej se vrátí na místo, kde byla držená. Jeden z nejhustších našich textů!
Himmel hilf (Nebe pomoz)
Franky: Tuhle píseň se mnou zpívá Linke. Jde o konec jednoho vztahu a zachytává moment rozhodování. Jak tak často, zůstává jenom zoufalej pohled nahoru: Nebe pomoz!
Linke: Song zahrnuje hlubokej pohled do mých myšlenek a mýho pocitovýho světu. Myslim, že v tom se může hodně teenagerů poznat.
Geht ab (Odvažte se)
Juri: Na úplně prvním místě jsem Liveband ("živá" skupina) a tohle je song, u kterýho se na kocertě může člověk suprově rozjet.
Ein neuer Tag (Novej den)
T:mo: V tomhle songu jde o smrt a o to, že se prostě musí pokračovat i když odejde náš milovaný člověk. Jedna kamarádka mý mámy docela brzo zemřela na rakovinu, a bylo fakt tvrdý ji vidět takhle trpět.

CD Nevada Tan

21. dubna 2007 v 14:52 | Brookie |  Moje věcičky
Tak hadejte, lidicky, kde ted sem? Uz to poznate podle toho, ze pisu bez hacku a carek.. Sedim v kresle v obyvaku svy sestry v München (Mnichove) s laptopem na kline.. A vite, co mi ted prave hraje v usich? /tna, kdyz uz sem vam to napsala do nazvu clanku/. Jo, pred ani ne hodinkou sem si v Mnichovskym Saturn, co je v pesi zone koupila novy (vyslo vcera - patek 20.4.) cedo supi skupinky Nevada Tan.. Tak nevim, co dodat.. Je to naprosto dokonaly. Jeden song lepsi nez druhej ;-) Revolution, So wie Du a Niemand hört Dich sem sice uz mela stahnuty z netu, ale jako fakt originalni to je mnohem mnohem lepsi.. No, to je vyhoda si kupovat originalka.. ;-) Sice sem za to dala 14, 90 Eur, ale tak co? Sem pravej fanousek Nevada Tan a pomaham jim k uspechu.. ;-) A sem na to hrda.. Tak jo, fotky vam za nedlouho dodam.. A seznam pisnicek vas asi stejne nezajima.. Jestli jo, tak pisnete.. Ted na to momentalne nemam cas..
Tak se mejte ;-)
Brukinka

Překrásná fotka Davida

17. dubna 2007 v 17:57 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Tady vám sem musim dát úplně úžasnou, krásnou, jedinečnou, báječnou, nádhernou, dokonalou, pěknou (a všechny dobrý vlastnosti, který musí fotka mít) fotku Davida!!
Užijte si to! ;-)
(já sem se na ní musela koukat asi 5min, než sem teprv pochopila, že tenhle překrásnej kluk vůbec existuje.. :-D )

Nová image záhlaví! ;-)

11. dubna 2007 v 20:08 | Brookie |  Novinky
Tak co? ;-)

Nová image mýho blogu!

11. dubna 2007 v 20:07 | Brookie |  Ankety a testy
???

Niemand hört dich

10. dubna 2007 v 17:04 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Tak tady máte písničku "Niemand hört Dich" od Nevada Tan.. Je strašně pěkná.. Mně osobně se teda jako šíleně líbí.. Je to sice video, ale nezajímavý, tak se na něj nemusíte koukat.. :-D Hlavně že to uslyšíte, že jo.. :-D ;-)

"Mírně" upravená, kratší a lepší Revolution ... by David and T:mo

10. dubna 2007 v 16:56 | Brookie |  Videjka
Tak tohle je totálně božský! Ten, kdo z vás viděl minulý týden ve středu NT na VIVA live, tak to zná, ale pro ostatní: Je to fakt úžasný!:-)
Tak si to užijte.. ;-)

So wie du (Nevada Tan)

10. dubna 2007 v 16:46 | Brookie |  Videjka
Tak tady máte konečně taky klípek So wie du! :-)

Nevada Tan - Niemand hört Dich - Nikdo tě neslyší

10. dubna 2007 v 14:50 | Brookie |  Texty a překlady

Niemand hört dich

Kennst du das?
Man lebt einen Traum
Und irgendwann wacht man auf
Einfach so

Kraftlos stürzt sie in ihre Welt
(Wie an jedem anderen Tag
Nimmt sie die Worte nicht wahr
Die der Lehrer lustlos sagt)
Hilflos verirrt sie sich und schnell
(Schnee weht gegen das Fenster vom Klassenzimmer
Sie fällt immer tiefer
Bis das Klingeln sie verlässt aufblicken lässt)

Refrain:
Niemand hört dich
Niemand sieht dich
Im Eissturm verklingt dein Hilfeschrei
Niemand hört dich
Niemand sieht dich
Im Eissturm kämpfst du ganz allein
Jeder friert hier
Jeder verliert hier


Schutzlos liegt sie im Bett und weint
(Zu viel Druck von allen Seiten
Die Eltern streiten
Und keiner kann dem Spiel ein Ende bereiten)
Die Welt bleibt stehen und ihr wird kalt
(Sie hat Angst zu versagen
Kann die vielen Blicke ihrer Schulkameraden
Nicht mehr ertragen)

Refrain

Sie redet nicht mehr
Weil niemand sie versteht
Ihre Hoffnung stirbt
Weil der Winter nicht mehr geht

Sie hat genug von dem ewigen Spiel
Sie hat genug von ihren Hassgefühlen
Sie bricht aus - rennt raus
Stolpert durch Schnee und Eis
Und schreit zu Gott:" Kannst du mir verzeihen?"

Refrain
Nikdo tě neslyší

Znáš to?
Člověk prožívá sen
A pak se z něj
Prostě probere

Bezvládně padá do jejich světa
(Stejně jako jindy
Nevnímá slova,
Které učitel lhostejně říká)
Bezmocně sejde rychle ze správné cesty
(Sníh padá proti oknu třídy
Padá stále silněji
Dívá se ven, dokud nezazvoní)

Refrén:
Nikdo tě neslyší
Nikdo tě nevidí
V sněhové bouři doznívá tvůj křik o pomoc
Nikdo tě neslyší
Nikdo tě nevidí
V sněhové bouři bojuješ úplně sama
Každý tu umrzne
Každý tu prohraje


Bezbranně leží v posteli a brečí
(Příliš nátlaku ze všech stran
Rodiče se hádají
A nikdo tu hru nemůže ukončit)
Svět se zastaví a ochladí se
(Neodevzdala se strachu
Nemůže už vydržet
Tolik pohledů svých spolužáků)

Refrén

Už nemluví
Protože jí nikdo nerozumí
Její naděje umírá
Protože zima už neodejde

Má dost té věčné hry
Má dost jejich nenávisti
Proráží - utíká ven
Klopýtá sněhem a ledem
A křičí k Bohu: "Můžeš mi odpustit?"

Refrén

Súpa článek z německýho Brava

9. dubna 2007 v 16:51 | Brookie |  Pan!k / Nevada Tan
Ve svých sonzích "Niemand hört dich" a "Warum nicht?" zpívají tihle rockeři o problémech, které mají mladí ve škole. Co nikdo neví: i raper T:mo byl šikanován spolužáky - a teď zpracoval svůj osobní, smutný příběh do songů...

Jaká byla tvoje škola?

Peklo! Byl jsem hnusně šikanován! Celou dobu školní docházky jsem si nerozuměl s klukama ze třídy. Akorát s kolegou z kapely - Janem, který stál ve třídě při mně. Většinou to bylo tak: skupinka si někoho vybrala a šikanovala ho! A ten pak neměl šanci!

Jak moc jsi tím trpěl?
Hodně! Bylo to tehdy docela silný! Začalo to už na základce. A jako malej kluk trpíš mnohem víc. Na reálce to bylo o něco lepší. Ale fakt zlý to bylo na odborným gymplu v 10. a 11. třídě!

Co bylo nejhorší, co jsi prožil?
Seděl jsem uprostřed třídy a ze všech stran po mně házeli tenisáky! To byl fakt extrém!

Proč ti to tví spolužáci dělali?
Nevím! Jako dítě mě ještě snadno zmákli. To byl asi na začátku důvod. Později to pak byla závist, protože jsem byl v kapele a někdy se o mně psalo v novinách. Nikdy jsem proti tomu nemohl nic dělat - prostě se do mě pustili!

A jak jsi na to reagoval?
Na začátku jsem většinou zdrhnul a nebránil se. Ale pak jsem si to nechtěl nechat líbit, nechtěl jsem být pořád ten, co prohrává. Pak jsem vracel rány, i když jsem byl proti přesile! Ale neměl jsem jinou volbu!

To ti nepomohli učitelé?
Ne! Ti se zajímali jen o sebe. Bylo jim jedno, jestli je někdo šikanován...

Kdy jsi se rozhodl, že sekneš se školou?
To bylo v 11. třídě, přibližně před rokem a půl. Prostě jsem to už nemohl vydržet, nikdy jsem se ve škole necítil dobře. A pak přišla chvíle, kdy jsem si řekl: Seru na to! Chtěl jsem raději dělat hudbu, to pro mě bylo mnohem důležitější. Když jsme pak vyhráli hudební soutěž a měli možnost jít do většího studia, hned jsem zanechal školy! Byl jsem pak týdny ve studiu, dokonce jsem tam spal!

Co na to říkali tvoji rodiče?
Těm se to samozřejmě nezdálo skvělý! Škola a závěrečná zkouška jsou hodně důležitý! A každej ti radí, ať školy nenecháváš. Ale to mi v tu chvíli bylo jedno! Chtěl jsem radši bojovat za svůj sen - a nenechat se déle šikanovat!

Jak ti pomáhala hudba při zvládání šikany?
Hudba byla a je pro mě hodně důležitá - také jako odreagování: mohl jsem zpracovávat všechnu tu zlost, ve které jsem psal texty o své situaci. Místo toho, abych se někde rval nebo se hádal s rodinou, popadnu blok a tužku a napíšu pár řádků...

Tajemství songů!

Všichni napjatě čekají na debutové CD "Niemand hört dich"! BRAVO exkluzivně mluvilo s Frankym (19), Linkem (20), Davidem (19), T:mem (19), Janem (19) a Jurim (20) o tom, co nás čeká v sonzích Nevada Tan:
Revolution: "Revolution" přináší hodně z toho, co naše kapela prožila. Ten song jsme napsali, když jsme ještě byli ve škole a museli se postavit před takzvanou "realitu". Jedno nám všem bylo jasné: TOHLE není naše realita! Nechceme převzít názory učitelů a dospělých a prostě je opakovat. Přemýšleli snad někdy o tom, co dělají špatně? Škatulkují nás a zanechávají nám svět, který pomalu umírá. Bude čas jednat - a převzít svět do našich vlastních rukou!
Niemand hört dich: Tenhle song je jasná zpráva od Nevada Tan! Věříme, že nejen my si musíme pořád prodělávat tu zkušenost: Nikdo nás neposlouchá! Často jsem byli zanecháni sami s našimi přáními, pocity a myšlenkami. Pocit bez ochrany, bez jistoty a plný strachu.
Vorbei: Vztahy jsou někdy intenzivní, i když jsou krátké! Snad jen na jedno skvělé léto. Dva lidé si v myšlenkách malují společnou budoucnost, pak se začnou odcizovat a to, co zůstane, je vzpomínka na skvělé časy.
Warum nicht?: Ve "Warum nicht?" jde o problémy mladých. Jejich osamělost a skutečnost, že jsou stále do něčeho tlačeni. Beznaděj se často řeší sebezraňováním, útěkem nebo sebevraždou. Proč? Ptáme se: Proč nekřičíš, proč se trápíš?
So wie du: "So wie du" odráží zcela osobní zkušenosti: zkušenost, kdy byl mladý člověk opuštěn s pohledem na to, jak se jeho rodina, která do té doby byla jeho ochranou a středem jeho života, rozpadá.

Proč Jan nikdy neukazuje svůj obličej?

Dokonce i při návštěvě redakce BRAVA byl jeden člen Nevada Tan mlčenlivý: Jan má na sobě vždy masku. A nejen my se sami sebe ptáme: co se tu děje? V mnoha dopisech od čtenářů kolují bláznivé teorie o jeho převleku. Tady je deset nejlepších domněnek, proč DJ Nevady Tan nikdy neukazuje svůj obličej:
1. Jan má od narození ochrnutý obličej a proto ho nechce ukazovat.
2. Jeho rodiče nesmí vědět, že hraje v kapele.
3. Má strach, že bude od učitelů dostávat špatné známky, když ho poznají.
4. Janovy tváře jsou momentálně hodně nateklé, protože si nechal najednou vytrhnout všechny čtyři zuby moudrosti.
5. Měl před několika měsíci těžkou autonehodu - od té doby má obličej zohavený mnoha jizvami.
6. Za Janem se ve skutečnosti skrývá Bill z Tokio Hotel, protože Nevada Tan jsou jeho vlastním projektem.
7. Na Jana je vypsán zatykač - kdyby ho někdo poznal, musel by do vězení.
8. Je dost ješitný a stydí se za své hrozné akné.
9. Jako malé dítě chtěl být bankovním lupičem - od té doby chodí jen zahalen.
10. Jeho rodina patří k malému náboženskému společenství, ve kterém musí mít všichni muži zakrytý obličej.

Průběh dne 3.4.2007

4. dubna 2007 v 16:48 | Brookie |  Tokio Hotel
URGH!!! Tak tenhle článek už píšu podruhý! Nešťastnou náhodou jsem vám totiž celej koncertovej úterek popsala so všech detailů a chtěla to zveřejnit.. Protože to šlo ale hrozně pomalu, tak jsem klkla na aktualizovat stránku a všechno pryč! A znova vám to asi fakt popisovat nebudu.. Tak heslovitě:
Přijeli jsme (nej kámoška Míša a já) do Prahy kolem půl jedenáctý ráno autem s tátou.
V utrpení jsme tam až do pěti čekaly.
Bavila jsem se s jením německým chlapem, keterj to ta hlídal a říkal, že je TH osobně zná a že jsou strašně milí a já mu řekla, ať je teda od nás pozdravuje.
Když jsme se dostali do haly, 2 hodiny jsme se tam mačkali a navzájem týrali.
2 hodiny čekání jsem stála v druhý řadě.
Viděla jsem Billa z dálky asi metru a půl.
Dopadla na mě voda z Billový flašky.
Po prvních pěti minutách začátku koncertu (kcož bylo v 19:00) mě všichni v mým okolí vytlačili až ai někam do pátý nebo šestý řady.
Hráli všechny písničky z novýho alba kromě "Nach Dir kommt nichts".
Ze strýho alba hráli všechny singly a "Leb die Sekunde".
Tom s akustickou kytarou si s Billem sedl dopředu na výběžek podia a hrál "In die Nacht" a jeho brácha k tomu emocionálně zpíval.
Dopadla na mě voda z Gustový flašky.
Ikdyž flašku, kterou Gustav hodil si vzal chlap vedle mně, jsem si na ní sáhla.
Na jejich příštím koncertě budu sedět.
Bylo to částečně úžasný, ale na druhou stranu to bylo strašně vyčerpávající a nevim, jestli se mi to vyplatilo.
Těšila jsem se na ten koncert 3 měsíce a myslela jsem, že z toho budu víc nadšená.
Jasně, kluci za to nemůžou a byl to zážitek a zkušenost, ale už nikdy (jako na stání.. na jejich další koncert se už těšim)!
Brookie

Běžná, ale užitečná anketa

4. dubna 2007 v 16:32 | Brookie |  Ankety a testy
Tak jako na většině blogů to je, tak to sem dám taky.. Abych zjistila tak asi částečně kolik lidí, to tady asi navštěvuje, tak se vás ptám a prosím hlasujte...
Děkuju!

Nevada Tan - Revolution - Revoluce

1. dubna 2007 v 0:01 | Brookie |  Texty a překlady
Revolution

Ich kann's nicht ab
ständig muss ich mich beweisen
Regeln hier, Pflichten da
Ja klar
bin ich nur dazu da das zu tun was ihr mir sagt?
Schule, Eltern, Staat
Ich frag mich was geht ab?

Denn seht in unsere Klassen- seht in unsre' Augen
viele behaupten dass die Jugend sich zu viel rausnimmt
doch wir glauben nicht an eure Ideale
Wollen wir eure Initialien auf uns tragen?
Hmm warte! Ist das ne Fangfrage?

Heutzutage dreht die Welt sich nun mal anders
die große Frage ist - blickt ihr's irgendwann mal?
Egal was wir sagen
wir stoßen auf Granit
weil niemand von euch sieht was wirklich mit uns geht
Wir werden Tagtäglich überschwemmt
von Lügen ertränkt
und merken schon früh
wir kriegen nix geschenkt
am heutigen Tag erobern wir den Thron
Wir sagen "Herzlich Willkommen zu unser' Revolution!"

Refrain:
Das ist die Revolution unsrer Generation
-Ja,ja-
Die neue Zeit beginnt und wir starten schon
-Ja, ja, ja-
Das ist die Revolution unsrer Generation
Der Zug der Freiheit fährt von dieser Station

Ständig werden wir in Schubladen gesteckt
Zu oft analysiert und Fehler werden mathematisch aufgedeckt
Doch eure klar definierten Zahlen
auf Papier spiegeln unsre' Situation doch niemals wieder

Heutzutage ziehn' Kids schon mit elf
Pornos ausm' Netz
Pics von toten Irak Soldaten verbreiten sich per MMS
Die Welt schrumpft
Und seit der Nachricht aus PISA
sind alle Schüler dumm und gammeln nur rum
-Nein!-
Wir geben en Scheiß auf eure Meinung
Ihr seid nicht wie wir
und werdet es nie sein
Wir allein ziehen als Sieger ein
Wir rennen auch ohne Rückenwind durch jede Wand
Habt ihr es langsam erkannt?
Die Revolution in Deutschland hat angefangen
Also ziehn' wir die "FICK DICH" T-Shirts an
Rebellieren, provoziern' Nevada Tan ist jetzt dran
Mit ihrem neuen klang - Wahlprogramm
Und das Motto heißt:" Fang jetzt endlich zu leben an, verdammt!"

Refrain

Ohne euch ist die Welt nicht mehr so klein
Ohne euch werd ich endlich frei sein
Ohne euch ist die Welt nicht mehr so klein
Ohne euch werd ich endlich frei sein

Was geht ab in dem geliebten Deutschland?
Für mich ist hier kein Platz
das hab ich langsam erkannt
Am heutigen Tag erobern wir den Thron
Wir sagen "Herzlich Willkommen zu unsrer Revolution!"

Refrain

Ohne euch
Revoluce

Už to nesnesu
Ustavičně se musím podřizovat
Pravidla tady, povinnosti tam
Jo, jasně
Jsem tu jen proto, abych dělat, co mi říkáte?
Škola, rodiče, stát
Ptám se, co se děje?

Tak se podívejte do našich tříd - podívejte se do našich očí
Hodně lidí tvrdí, že si mládež příliš dovoluje
Ale my nevěříme na vaše ideály
Chcete na nás nosit své iniciály?
Hmm, to počkat! Tohle je chyták?

V dnešní době se svět točí jinak
Důležitá otázka - všímáte si toho někdy?
Je jedno, co říkáme
Mlátíme do kamene
Protože nikdo z vás nevidí, co se s námi doopravdy děje
Denodenně jsme zaplaveni
Utopeni ve lžích
A brzy si všímáme
Že nic nedostaneme darem
Dnes se zmocníme trůnu
Říkáme: "Srdečně vítejte v naší revoluci!"

Refrén:
Tohle je revoluce naší generace
-Jo, jo-
Nová doba začíná a my už startujeme
-Jo, jo, jo-
Tohle je revoluce naší generace
Vlak svobody odjíždí z téhle stanice

Neustále jsme škatulkováni
Příliš často rozebíráni a chyby jsou vypočítavě odkrývány
Ale vaše přesně definovaná čísla na papíře
zrcadlí naši situaci jako nikdy

V dnešní době stahují děti už v jedenácti
Porno z netu
Obrázky mrtvých vojáků z Iráku se šíří přes MMS
Svět se scvrkává
A od zprávy z PISE
Jsou všichni žáci hloupí a jen se flákaj
-Ne!-
Sereme na váš názor
Nejste jako my
My sami vybíráme vítěze
Probíháme bez větru v zádech každou zdí
Už to pomalu chápete?
Revoluce v Německu začala
Takže si oblíkáme trička s "FUCK YOU"
Teď je na řadě rebelie a provozování Nevada Tan
S jejich nově znějícím volebním programem
A naše motto je: "Začněte konečně žít, zatraceně!"

Refrén

Bez vás svět není tak malý
Bez vás budu konečně volný
Bez vás svět není tak malý
Bez vás budu konečně volný

Co se děje v našem milovaném Německu?
Pro mě tu není místo
To už mi pomalu došlo
Dnes se zmocníme trůnu
Říkáme: "Srdečně vítejte v naší revoluci!"

Refrén

Bez vás

Nevada Tan - So wie du - Jako ty

1. dubna 2007 v 0:00 | Brookie |  Texty a překlady
So wie du
Den ganzen Tag zählst du meine Fehler auf
Und weißt du was, langsam scheiß ich drauf
Denn ich will nicht so werden wie du
Check das mal
Und quatsch nicht so klug
Misch dich nicht in mein Leben ein
Sag mir mal wie ist denn Deins so
Mitte 40 und geschieden
Mom zu betrügen war die Spitze des Gipfels
Ich hasse deine Lügen
Und jetzt kommst du zu mir
Durch meine Tür und willst mir erklären
Wie ich mein Leben führ´
Refrain:
Allein, will ich entscheiden, was gut für mich ist
Allein, will ich beweisen, dass man mich nicht vergisst
Allein, werd ich dir zeigen wie stark ich sein kann
Allein, werd ich's schaffen und denk daran:
So wie Du
Der sich bei Stress auf der Stelle verpisst
So wie Du
Dem nichts im Leben wirklich wichtig ist
So wie du
Dem es egal ist, wen es erwischt
So wie Du
Ich möchte niemals so werden, niemals so werden wie du
Du stehst wieder vor mir und blickst auf mich herab
Und sagst mir dann, was ich für Fehler gemacht hab
Es ist genau so wie früher
Du bist kein bißchen klüger
Und wieder glaubst du, dass ich dir zuhör´
Doch tut mir leid für den Scheiß
Hab ich keine Zeit
Wo warst du bei meiner Geburt und
Wo warst du bei meinem ersten Wort
In deiner Firma
Und dann hast du deine Sekretärin geschwängert
Und du willst mir erklären, wie ich mein Leben führ´?
Refrain
Ein letztes Mal
Steh ich vor dir
Du siehst mich nicht
Nichts hält mich hier
Ich dreh mich um
Geh meinen Weg
Hoff Du verstehsts
Denn mehr als Hoffen werde ich nicht
Refrain
Jako ty

Celej den vypočítáváš mý chyby
A víš ty co? Už na to pomalu seru
Páč nechci bejt jako ty
Pochop
A nežvaň tak chytře
Nepleť se do mýho života
Řekni mi, jak je to u tebe
Mezi čtyřicítkou a rozvodem
Ten podvod byl naprostej vrchol
Nenávidím tvý lži
A teď jdeš ke mně
Mými dveřmi a chceš mi vysvětlovat
Jak mám žít

Refrén:
Sám se chci rozhodovat, co je pro mě dobrý
Sám chci dokázat, že se na mě nezapomene
Sám ti ukážu, jak silnej můžu bejt
Sám to zvládnu a pamatuj si:

Jako ty
Co se při problémech hned vytratí
Jako ty
Pro kterýho není v životě nic důležitý
Jako ty
Komu je jedno, kdo to schytá
Jako ty
Nikdy, nikdy bych nechtěl být jako ty

Zase stojíš přede mnou a díváš se na mě shora
A ptáš se mě, co jsem udělal se svejma chybama
Je to stejný jako dřív
Nejsi o nic chytřejší
A zase si myslíš, že tě poslouchám
Ale soráč, na takový sračky nemám čas
Kdes byl při mým narození a
Kdes byl při mým prvnám slově
Ve svý firmě
A přiváděls svou sekretářku do jinýho stavu
A TY mi chceš vysvětlovat, jak mám žít?

Refrén

Naposledy
Stojím před tebou
Nevidíš mě
Nic mě tu nedrží
Otáčím se
Jdu si svou cestou
Doufám, že tomu rozumíš
Protože víc než naději nemám

Refrén